ПРИ РОЗВ'ЯЗАННІ СПОРУ, ЩО ВИНИК МІЖ БАТЬКАМИ ЩОДО ВИЗНАЧЕННЯ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ ДИТИНИ

14 Січня, 2022 р., 15:28
            Для  розв'язання  спору,  що  виник  між  батьками  щодо визначення місця проживання дитини,  один з батьків подає службі у справах  дітей за місцем проживання дитини заяву,  копію паспорта, довідку з  місця  реєстрації  (проживання),  копію  свідоцтва  про укладення або розірвання шлюбу (у разі наявності), копію свідоцтва про народження дитини, довідку з місця навчання, виховання дитини, довідку про сплату аліментів (у разі наявності). Під час розв'язання спорів між батьками щодо визначення місця проживання дитини служба у справах  дітей  має  захищати  інтереси дитини  з  урахуванням  рівних прав та обов'язків матері та батька щодо дитини. Працівник служби у справах дітей проводить бесіду з  батьками та відвідує їх за місцем проживання, про що складає акт обстеження житлово-побутових умов. Під час вирішення питання щодо  визначення  місця  проживання дитини   береться   до   уваги   ставлення  батьків  до  виконання батьківських обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них,  стан  здоров'я  дитини  та інші обставини,  що мають істотне значення. Місце проживання дитини не  може  бути  визначене  з  тим  із батьків,  який  не  має  самостійного доходу,  зловживає спиртними напоями  або  вживає  наркотичні  засоби,  своєю  поведінкою  може зашкодити здоров'ю та розвитку дитини. Якщо встановлено,  що жоден з батьків не може створити дитині належних умов для виховання та розвитку,  служба у  справах  дітей подає   клопотання  голові виконавчого   комітету сільської ради  про позбавлення таких батьків батьківських прав або відібрання дитини без позбавлення батьківських прав. Після обстеження житлово-побутових умов,  проведення бесіди з батьками  та  дитиною  служба у справах дітей складає висновок про визначення місця проживання дитини і подає його  органу  опіки  та піклування для прийняття відповідного рішення.