Укуси комах

Після укусу бджолами, джмелями, шершнями виникає місцева або загальна реакція. Місцева реакція: сильний біль, свербіж і печіння, почервоніння і значний набряк у ділянці укусу. Тривалість місцевої реакції 1—8 діб.

Загальні реакції бувають токсичними і алергічними.

Токсична реакція виникає, тоді коли людину одночасно ужа­лять декілька десятків комах. Жінки та діти більш чутливі до от­рути, комах ніж чоловіки.

При загальній токсичній реакції може з'явитися кропивниця. Вона супроводжується високою температурою, різким головним болем, блювотою, інколи маренням, судомами.

Алергічна реакція на отруту комах виникає приблизно у 1— 2 % людей, і для її розвитку кількість отрути значення не має. До­статньо, щоб людину ужалило всього одна комаха.

Ступінь тяжкості такої реакції може бути різним. Проявом може бути кропивниця, набряк обличчя, вушних раковин. Ду­же небезпечний набряк язика і гортані, що може викликати яду­ху. В ряді випадків спостерігається задишка, утруднений, хрип­лий види, сильне серцебиття, запаморочення, біль у животі, нудота, блювота, можлива короткочасна втрата свідомості.

Найтяжка алергічна реакція — анафілактичний шок, який за­грожує життю постраждалого. Він розвивається одразу після укусу: людина втрачає свідомість (інколи на декілька годин), у нього порушується діяльність багатьох органів і систем, в першу чергу серцево-судинної та нервової.

05 Лютого, 2022 р., 16:50