Обережно - змії!

На території нашої країни можливі укуси звичайної та степової гадюки. Вужеві вважаються умовно отруй­ними. Для людини не отруйні, за рахунок того, що отруйні зуби розташовані в глибині їх ротової порожнини і при укусі не про­никають до шкіри.

Заходи застереження. При збиранні ягід слід взяти довгу палицю-посох, для того щоб розсовувати зарослі. При мандруванні в горах треба пам'ятати: перш ніж руками обстежувати розщіли­ни в скалах, треба за допомогою палиці перевірити, чи немає там отруйних змій.

Якщо змія прийняла позу загрози, то краще відступити. Слід мати на увазі: змія кусає тільки у випадку захисту.

Симптоми отруєння. Зміїна отрута містить багато активних речовин, зокрема ферментів, які викликають порушення судинної й клітинної проникності, внутрішньо-судинне згортання крові.

На місці укусу змії видні дві ранки від її отруйних зубів. Дуже швидко настає місцева больова реакція, швидко розповсюджу­ється набряк, можливе утворення великих крововиливів. При по­траплянні отрути в кров загальна реакція нерідко проявляється одразу, в інших випадках дія розпочинається через 30 - 60 хв: за­паморочення, сонливість, головний біль, нудота, блювання, кро­вотеча із слизових оболонок, частий пульс, колапс, інколи збу­дження й судоми. Смертельні випадки реєструються дуже рідко.

05 Лютого, 2022 р., 16:47
05 Лютого, 2022 р., 16:11
При наданні першої допомоги при укусах отруйних змій треба відійти від ряду хибних уявлень: