Запобігання домашньому насильству

Дата: 25.01.2023 15:01

Свобода від домашнього насильства та насильства за ознакою статі одне з основоположних прав і свобод людини.

Наголошуємо, що домашнє насильство проявляється в нанесенні тілесних ушкоджень, використанні словесних образ та погроз, вчиненні психологічного тиску, умисному позбавлення їжі, одягу, житла, залишенні без догляду чи

піклування, тощо. Такі дії можуть вчинятися в сім’ї, між родичами, колишнім або теперішнім подружжям, батьками та дітьми тощо, незалежно від місця проживання кривдника і жертви.

За допомогою та захистом Вам необхідно звернутися до поліції 102 та повідомити про таке насильство. Співробітники поліції, які приїхали на виклик, фіксують факт вчинення домашнього насильства.

Ви маєте право написати заяву до поліції про вчинення домашнього насильства.

Важливо, що з метою усунення небезпеки для Вашого життя і здоров’я та недопущення продовження чи повторного вчинення такого насильства поліцейськими застосовується терміновий заборонний припис до кривдника.

Також Ви маєте право звернутися до суду із заявою про видачу

обмежувального припису стосовно кривдника.

Обмежувальний припис передбачає:

- заборону перебувати в місці спільного проживання (перебування) з постраждалою особою;

- усунення перешкод у користуванні майном, що є об’єктом права спільної сумісної власності або особистою приватною власністю постраждалої особи;

- обмеження спілкування з постраждалою дитиною;

- заборону наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місць частого відвідування постраждалою особою;

- заборону особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, якщо вона за власним бажанням перебуває у місці, невідомому кривднику, переслідувати її та в будь-який спосіб спілкуватися з нею;

- заборону вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою або контактувати з нею через інші засоби зв’язку особисто і через третіх осіб.

Окрім того, про випадки неналежної допомоги та захисту від домашнього насильства Ви можете повідомити на гарячу лінію Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, зателефонувавши за номером 0 800 50 17 20

(цілодобово, безкоштовно).

Також в Україні Ви можете звернутися на:

Гарячу лінію з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії

домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей – 1547.

Національну гарячу лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) або 116 123 (з мобільного).

Для отримання правової допомоги діє Гаряча лінія безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.

Якщо Ви перебуваєте за кордоном та постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі Ви можете звернутися за допомогою.

Світова Федерація Українських Жіночих Організацій

wfuwo.office@gmail.com, тел.; +1 416 85 85 401; Молдова:

поліція – 112, Громадська організація «Ла Страда – Молдова»

тел.; 0 800 88 008, Центр прав жінок – 0 800 800 00 (безкоштовна юридична консультація).

Угорщина:

поліція – 107, Національна безкоштовна гаряча лінія – +36 80 20 55 20, okit@csalad.hu.

Словаччина:

поліція – 158 або 112, Цілодобова безкоштовна гаряча лінія для жінок, які постраждали від насильства – 0 800 212 212.

Румунія:

поліція – 112, Цілодобова безкоштовна гаряча лінія для підтримки з питань домашнього насильства – 0 800 500 333, Лінія підтримки асоціації за свободу та рівність тел.; +4 0753 893 531 (психологічна та інформаційна підтримка).

Польща:

поліція – 112 або 197, Національна польська служба екстреної допомоги для постраждалих від домашнього насильства: 800 12 00 02, Центр прав жінок – https://cpk.org.pl/ua, 600 07 07 17 (24/7, психологічна, соціальна і правова підтримка), Офіційний сайт для українців, які приїздять до Польщі – https://www.gov.pl/web/ua, e-mail: ukraina@udsc.gov.pl, тел.; +48 477 21 75 75.

Швеція:

поліція – 112 або 900-00, Шведське агентство з питань рівності

тел.; +46031392000.

Франція:

поліція – 17, про факт вчинення домашнього насильства або насильства за ознакою статі можна повідомити за безкоштовним телефоном 3919.

Контакти гарячих ліній у випадку вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі розміщені на офіційному сайті Ради Європи –

https://www.bit.ly/3IWYLMu .

Також у більшості європейських країн працює єдиний номер 112 служби спасіння. У країнах–членах Європейського Союзу, психологічну підтримку можна отримати за телефоном – 116 123.

Пам’ятайте кожна людина має невід’ємне право на життя та повагу до його гідності, право на захист від домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

Можливо, це великий план 1 людини