ЯК ЗБЕРЕГТИ КОНТРОЛЬ НАД ЕМОЦІЯМИ?

Дата: 17.03.2022 10:22

Третій тиждень мужнього протистояння та героїчного виборювання свободи та незалежності для нашої держави. Це складний шлях, який супроводжується титанічним бажанням та зусиллям українського народу вистояти, перемогти та вдихнути ковток мирного свіжого повітря, для того, щоби надалі спрямувати свої зусилля на відбудову та розвиток нашої згуртованої та гідної поваги всього світу України.

Попри те, сьогодні поряд із нашим оптимізмом та вірою в перемогу межує страх, плач, істерика, агресія. І це нормально, переживати всі ці почуття сьогодні, бо це є наслідком фізичної та психологічної війни ворога. Але потрібно усвідомлювати, що небезпечно перебувати тривалий період у таких станах, не помічати кризових станів людей, які нас оточують і, найголовніше, не знати як поводити себе, коли «накриває» або як допомогти тому, хто самотужки не може подолати цей стан.

Наше завдання – старатися не панікувати та зберігати особистісний емоційний контроль. Але внутрішня можливість вистояти та виживати у кожного різна, тому вкрай необхідно допомагати тим, у кого вона слабша.

Велика увага сьогодні прикута до вивчення практичних прийомів надання першої домедичної допомоги. Це вкрай необхідно. А що робити, коли поряд із вами людина, яка дуже боїться, плаче, істерить і не може заспокоїтися? Чи можна допомогти таким людям, не володіючи спеціальними знаннями та психологічними практиками? Так, можна.

Якщо біля вас людина, якій складно самостійно впоратися з власними емоціями, зробіть крок назустріч, допоможіть.

Практичні рекомендації для допомоги людям, яким складно контролювати почуття страху:

• покладіть руку людини на зап’ястя, щоб вона відчула ваш спокій – це буде сигналом, що ви поруч і вона не одна;

• дихайте глибоко і рівно, заохочуйте людину дихати в одному з вами ритмі;

• якщо людина говорить – слухайте її, виявляйте зацікавленість, розуміння, співчуття;

• якщо є можливість, зробіть людині легкий масаж найбільш напружених м’язів тіла;

• намагайтеся підбадьорити.

Як допомогти людині, яка не може контролювати свій плач:

• не залишайте людину на самоті;

• встановіть фізичний контакт із людиною (візьміть за руку, обійміть, погладьте по голові) – дайте відчути, що ви поряд;

• не намагайтеся відразу заспокоїти людину, дайте можливість виговоритися та виплакатися;

• застосовуйте прийоми активного слухання: періодично вимовляйте «так», кивайте головою, говоріть про почуття людини;

• запропонуйте випити води.

Як допомогти людині, що перебуває в стані «істерики»? Якщо поряд із вами людина у якої спостерігаються надмірна збудженість, хаотичність рухів, крики, ридання, необхідно:

• за можливості видалити зайвих «глядачів», створити спокійну атмосферу та залишитися з людиною наодинці (якщо це є безпечно для вас);

• говоріть з людиною короткими фразами, впевненим тоном, не підвищуйте голосу та не кричіть на неї;

• запропонуйте випити води;

• переведіть увагу, попросіть сказати, що людина бачить навколо і чує;

• після «істерики» настає втома, втрата сил, тому запропонуйте відпочити.

24 лютого всі українці відчули, що ми одне ціле. І психологічно це правда. Кожен має вплив на кожного – слова підтримки дома та на роботі, якісно виконана робота, легкий жарт – все це неймовірно важливо. Зараз немає неважливої роботи, неважливих людей. Кожен робить свій вклад для перемоги, а вона неодмінно за нами. І найкращий спосіб від атаки на ідентичність – чітко знати свої сильні сторони, допомагати іншим та визначити спільний сектор оборони.

Все буде Україна! Все буде Перемога!

На зображенні може бути: 1 особа та текст