ЯК ПРАВИЛЬНО ПОВОДИТИСЯ У СПЕКОТНУ ПОГОДУ
“Сильна спека в Україні триває і триватиме”, — попереджають синоптики.
Під час спекотної погоди варто уникати підвищених фізичних навантажень та не споживати алкогольні та наркотичні продукти.
За даними Центру за контролем і профілактикою захворювань (CDC), екстремальна спека в Америці щороку призводить до близько 700 летальних випадків – це перевищує кількість жертв торнадо, ураганів, повеней та землетрусів разом узятих. І, за їхніми підрахунками, до кінця ХХІ століття кількість випадків може сягнути позначки у 150 тисяч. Прогноз вчених австралійського Університету Монаша в Мельбурні схожий до висновків колег з CDC – до 2080 року кількість жертв глобального потепління в тропічних і субтропічних регіонах зросте майже в п'ять разів.
Для збереження власного здоров'я за спекотної погоди необхідно дотримуватися наступних порад:
У спекотні години краще залишатися в будівлях із кондиціонером. Якщо вдома його немає — зайдіть до кондиційованих громадських приміщень — навіть кілька годин, проведених в охолодженому приміщенні, можуть допомогти тілу адаптуватися до спеки на вулиці.
Варто обмежувати фізичну активність на свіжому повітрі опівдні. Проконсультуйтеся із сімейним лікарем щодо фізичних навантажень за спекотної погоди.
З 11:00 до 16:00 не перебувайте на вулиці.
Важливо одягати вбрання з довгими рукавами, надівати сонцезахисні окуляри (із захистом від UVA і UVB променів) та капелюх.
Захистити шкіру можна завдяки засобам захисту від сонця з поміткою «широкий спектр» або «захист UVA/UVB» з SPF 30 і більше на етикетці. Наносити сонцезахисні креми варто за 30 хвилин перед прогулянкою.
Кращий спосіб охолонути — прийняти прохолодний душ або ванну.
Підтримувати водний баланс важливо незалежно від того, наскільки ви активні. Пити треба багато, маленькими порціями та не чекати на відчуття спраги.
Вживання гарячих та важких страв створює додаткове теплове навантаження для тіла людини.
Краще обмежити вживання напоїв, що містять кофеїн, алкоголь або велику кількість цукру. Це призводить до втрати більшої кількості рідини. Вживання надто холодних напоїв може призвести до судом шлунку.
За матеріалами Центру громадського здоров'я