Як діяти під час пожежі вдома?

Дата: 24.05.2024 12:38

Якщо пожежа застала вас вдома, важливо розуміти як правильно діяти, щоб вберегти себе:

Зберігайте спокій та не панікуйте;

Зателефонуйте за номером 101 або 112 та повідомте про пожежу, вказавши адресу, поверховість будинку, та поверх на якому сталася пожежа;

За можливості залиште приміщення, не використовуйте ліфти, слід надати перевагу сходам. У разі задимленості пересувайтеся поповзом або зігнувшись;

Перед тим, як відчинити двері, слід перевірити їх температуру, щоб зрозуміти чи є за ними вогонь. Закривайте двері за собою, це допоможе запобігти швидшому поширенню пожежі;

Якщо евакуація неможлива через велику задимленість або відкрите полум'я слід закритися в кімнаті та використати вологу тканину для затикання отворів у дверях — це допоможе запобігти отруєнню чадним газом. Повідомте рятувальників про своє місцеперебування.

Не забувайте зберігати спокій — холодний розум та спланованість дій у надзвичайній ситуації — запорука збереження життя.

Вараське районне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області

На зображенні може бути: вогонь та текст