Ламінування документів: користь чи шкода?

Дата: 14.02.2024 11:44

📃Ламінування документів: користь чи шкода⁉️

Дипломи, свідоцтва про народження, шлюб або розлучення, реєстраційні карти платників податків…

❓Ви досі ламінуєте ці чи інші важливі документи?

Це дуже популярний спосіб захисту документів від пошкоджень, бруду та вологи. ☝️Проте, чи дійсно воно корисне для офіційних паперів? 🖇️Законодавство України не забороняє ламінування документів.

❗Однак, важливо усвідомлювати, що ламінування може призвести до ускладнення або й унеможливлення вчинення певних дій, зокрема:

▫️проведення експертизи, оскільки ламінований документ неможливо дослідити на предмет підробок;

▫️внесення змін та доповнень до документу, оскільки на ламінований документ не можна поставити штамп, зробити відмітку або внести правки;

▫️ апостилювання документу.

❗️Ламінування робить неможливим проставлення штампу апостиль, який необхідний для надання документу юридичної сили за кордоном.

✔️Однак, існують винятки щодо ламінування документів такі як:

📌деякі документи, ламінування яких передбачено законодавством: посвідчення водія, свідоцтво про реєстрацію ТЗ, пенсійне посвідчення, диплом про освіту.

📌документи, що одразу виготовляються з полімеру - це паспорт ID-картка, пенсійне посвідчення, посвідчення водія, міжнародне посвідчення водія.

Тому надаємо деякі рекомендації зі збереження документів:

✅ обережно зберігайте офіційні документи. Уникайте ламінування документів, якщо це не передбачено законодавством.

✅ замість ламінування використовуйте прозорі файли або папки.

☑️ Та пам'ятайте, що ламінування може здаватися безпечним способом захисту документів, але насправді воно може створити багато проблем у майбутньому, тому уникайте ламінування офіційних паперів, щоб не ускладнити процес їх використання.

Зберігайте ваші документи з розумом!