ЯКІ РОДИНИ ВВАЖАЮТЬСЯ БАГАТОДІТНИМИ ТА ЯК ОФОРМИТИ ВІДПОВІДНИЙ СТАТУС

Дата: 01.02.2024 09:09

В Україні для багатодітних сімей передбачаються соціальні гарантії та виплати.

Яка сім’я є багатодітною

Багатодітною сім'єю вважається подружжя, яке перебуває в зареєстрованому шлюбі, разом проживає і спільно виховує трьох та більше дітей. Зокрема, йдеться про осіб до 23-річного віку, якщо вони навчаються за денною формою у закладах професійної та вищої освіти.

Статус багатодітної родини можуть оформити, якщо один або обидва члени подружжя мають дітей, народжених у попередніх шлюбах, але діти проживають разом з ними в новій сімʼї.

Також відповідний статус надається, якщо хтось один з батьків самостійно виховує та проживає з трьома і більше дітьми.

Як і де оформити статус багатодітної родини

Для підтвердження статусу багатодітної сімʼї або дитини з багатодітної сім'ї потрібно зробити відповідне посвідчення. Документ видають дітям з 6 років і одному з батьків незалежно від місця проживання протягом десяти робочих днів з дати подання заяви.

Таке посвідчення можна оформити у структурних підрозділів місцевих органів виконавчої влади або у ЦНАПі.

Які пільги передбачені багатодітній сім’ї

Родини, які належать до багатодітних та мають відповідно підтверджений статус можуть розраховувати на певні пільги від держави:

50% знижку на вартість палива, зокрема рідкого, якщо будинки не мають центрального опалення;

50% знижку від затверджених тарифів абонплати за користування квартирним телефоном;

50% знижку на оплату за житлово-комунальні послуги (в межах норм, визначених законодавством).

Які соціальні гарантії для дітей з багатодітних родин

Діти, які народились чи проживають у багатодітній сім’ї, можуть претендувати на низку пільг:

безоплатне отримання медикаментів за рецептом лікаря;

щорічне медичне обстеження:

безоплатний проїзд різними видами транспорту, незалежно від відстані та місця проживання (крім таксі);

безоплатне оздоровлення та відпочинок;

щомісячні виплати на третю і кожну наступну дитину до досягнення нею 6 років.