Полицька громада

Рівненська область, Вараський район

До відома громадян, які є платниками мінімального податкового зобов’язання.

Дата: 31.01.2024 09:00
Кількість переглядів: 88

    Головним управління ДПС надано роз’яснення стосовно порядку отримання податкових повідомлень-рішень (ППР) та сплати до бюджету МПЗ, зокрема:

Законом України № 1914-IX від 30.11.2021 внесено зміни до Податкового кодексу України та введено мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ).

Мінімальне податкове зобов’язання – це не земельний податок.

Поняття мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ) визначено п. п. 14.1.114-2 ПКУ - це мінімальна величина податкового зобов’язання із сплати податків, зборів, платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції та/або з власністю та/або користуванням (орендою, суборендою, емфітевзисом, постійним користуванням) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь, розрахована відповідно до цього Кодексу. Сума мінімальних податкових зобов’язань, визначених щодо кожної із земельних ділянок, право користування якими належить одній юридичній або фізичній особі, у тому числі фізичній особі - підприємцю, є загальним мінімальним податковим зобов’язанням.

Хто є платником МПЗ

Юридичні особи

Фізичні – особи – підприємці

Громадяни

Виняток — власники сільгоспугідь, якщо вони передають землі у користування. Тоді МПЗ рахують не вони, а користувачі таких угідь.

Отримавши ППР, яке надходить на Вашу адресу заказним листом, з визначеним податковою розміром МПЗ, платник зобов’язаний сплатити зазначену в ньому суму податку протягом 60 днів з дня вручення ППР;

У разі незгоди з визначеним МПЗ, платник має право протягом 30 днів з дня вручення ППР звернутись до контролюючого органу (Податкової) для звірки даних, використаних для розрахунку, з наданням підтверджуючих документів, щодо:

- земельних ділянок, які знаходяться у власності(користуванні) , їх нормативної грошової оцінки та площі;

- суми доходу, отриманого від реалізації власної с/г продукції;

- суми сплачених податків, зборів, платежів.

3. У разі розбіжності, підтвердженої оригіналами відповідних документів, контролюючий орган (ДПС) протягом 10 днів, наступних за днем звірки, скасовує/ відкличе таке ППР та за потреби надішле платнику нове ППР, складене з урахуванням результатів звірки, з детальним розрахунком суми

Звертаємо Вашу увагу на те, що:

- відмова від отримання податкового повідомлення-рішення(ППР) не звільняє Вас від його сплати, а навпаки є підставою для нарахування через 60 днів штрафних санкцій. Тому враховуючи те, що при запровадженні нових податків можливі помилки та неточності, більш доцільно звернутись до ДПІ для узгодження обсягів сплати мінімального податкового зобов’язання ( МПЗ) на відповідний рахунок згідно додатку.

- 64 відсотки сплаченого Вами МПЗ зараховується до бюджету відповідної територіальної громади.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь