ДО УВАГИ БАТЬКІВ, ЯКІ ВИХОВУЮТЬ ДІТЕЙ З ТЯЖКИМИ ЗАХВОРЮВАННЯМИ, ОПІКУНІВ, ПІКЛУВАЛЬНИКІВ, БАТЬКІВ-ВИХОВАТЕЛІВ ТА ПРИЙОМНИХ БАТЬКІВ!

Дата: 16.01.2024 14:22

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07 березня 2022 року №214 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги та пільг на період введення воєнного стану» (далі – Постанова) соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що була призначена, продовжується на період воєнного стану та протягом одного місяця після його припинення чи скасування, а саме:

1. відповідно до пункту 1 Постанови строк виплати допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомоги на дітей, хворих на тяжкі захворювання, державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, які було призначено раніше, продовжується на період воєнного стану та протягом одного місяця після його припинення чи скасування і така виплата здійснюється за повний місяць без звернення особи до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення;

2. відповідно до пункту 1 Постанови передбачено, що на період воєнного стану та протягом одного місяця після його припинення чи скасування продовжується виплата державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, в тому числі з інвалідністю, грошового забезпечення, батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомним сім’ям за принципом «гроші ходять за дитиною», яку було припинено в період воєнного стану, особам, які тимчасово перебувають за кордоном, внаслідок ненадання документів про:

- повторний огляд дитини з інвалідністю, строк якого припав на період воєнного стану;

- підтвердження навчання дитини, яка досягла 18-річного віку.

Здійснення відповідних виплат продовжується з дня, наступного за днем, з якого їх було припинено.

Виплата державної соціальної допомоги продовжується/припиняється на підставі наявних документів, які підтверджують право на продовження або є підставою для припинення виплат такої державної соціальної допомоги.

Для продовження виплати отримувачу державної соціальної допомоги необхідно подати заяву з необхідними документами та/або відомостями до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення для визначення подальшого право на отримання такої допомоги і проведення розрахунку її розміру.