РОЗЛУЧЕННЯ БАТЬКІВ ЛИШАЮТЬ СЛІД У ВИХОВАНІ ДИТИНИ.

Дата: 01.12.2023 13:10

На жаль, розлучення рідко бувають мирними та безболісними. Надто коли у війни дорослих стають втягнутими діти.

Від поведінки батьків у цей непростий період залежить, чи отримає дитина позитивний приклад стосунків між дорослими людьми та пошуку компромісів, чи понесе в собі хибні установки, що зважатимуть їй самій бути щасливою у сімейному житті, змусять боятися болю, свідком якого вона була.

Розлучення батьків може бути важким періодом для дітей, і підтримка з боку батьків грає ключову роль у тому, як дитина впорядковується з цією ситуацією. Важливо надавати дітям емоційну, психологічну та практичну підтримку. Ось деякі поради:

Вислуховуйте і розумійте: Дозвольте дитині висловити свої почуття, бажання та питання. Важливо вислуховувати без суджень і забезпечувати підтримку.

Будьте чесними, але з врахуванням віку дитини: Якщо розлучення необхідне, важливо з дітьми чесно поділитися інформацією, але робити це відповідно до їхнього рівня розуміння.

Забезпечте стабільність: Намагайтеся зберегти стабільність у розпорядку дня, школі та інших щоденних аспектах життя дитини.

Спільна участь: Якщо можливо, намагайтеся підтримувати спільну участь обох батьків у житті дитини. Це допоможе зберегти почуття безпеки та прив'язаності.

Залучайте фахівців: Якщо ви відчуваєте, що дитина має труднощі у впорядкуванні емоцій або адаптації до нової ситуації, зверніться за допомогою до психолога чи психотерапевта.

Не втягуйте дитину в конфлікт: Утримуйте свої розбіжності від дітей і уникайте робити з них посередників у ваших відносинах.

Пам'ятайте про самостійність дитини: Залучайте дитину до прийняття рішень, якщо це відповідає її віку, та дозволяйте виражати свої погляди.

Подаруйте час: Будьте доступні для дитини, відводьте час для якісного спілкування та взаємодії.

Загалом, підтримка та любов є ключовими елементами в допомозі дітям у впорядкуванні з розлученням батьків.