"Стресостійкість. Активізація внутрішніх ресурсів"

Дата: 23.09.2023 09:55

Війна – потужний чинник стресу, тож цілком природно, що багато людей зараз відчувають тривожність, пригніченість, не можуть знайти в собі сили на буденні справи тощо.

Через майже рік і сім місяців повномасштабного російського вторгнення звичні поради на тему “як тримати себе в ресурі” вже не працюють. Перед вчителями ж стоїть подвійне завдання – не тільки впоратися зі своїми страхами та тривогами, але і якусь частину своїх сил віддати дітям.

З якими симптомами можна впоратися самостійно, а коли варто звернутися до фахівців? Про це говорили в Полицький ліцей фахівці Вараського центру психосоціальної підтримки з педагогами на тренінгу

📝 "Стресостійкість. Активізація внутрішніх ресурсів".

✅Активізація внутрішніх ресурсів - це процес залучення та використання внутрішніх потенціалів та сил людини для досягнення поставлених цілей та подолання труднощів.

За теорією Basic Ph, це наші внутрішні "опори", які допомагають зменшити вплив стресу і подолати негативні наслідки. У кожної людини є шість каналів подолання стресу, при цьому, домінуючими є лише кілька, тому важливо знати, як свої сильні сторони, так і знати і розвивати слабкі (пасивні) канали, що в свою чергу посилить і збагатить уже наявні ресурси.

✅На тренінгу фахівці Центру визначили які є домінуючі канали, а які варто розвивати, тому опрацювали відповідні техніки, і як бонус, отримали ще приємне завдання додому😉

❕Проєкт реалізується Фондом міжнародної солідарності (Республіка Польща) у партнерстві з BGK (Банк крайового господарства), Європейською Комісією та програмою “Підтримка демократії” Міністерства закордонних справ Республіки Польща