СПАЛЮЄШ СУХОСТІЙ – СПЛАТИШ ШТРАФ!
На жаль, деякі громадяни, попри заборону, спалюють суху рослинність, що часто призводить до масштабних пожеж.
17 105 пожеж у екосистемах України. 13 тисяч га згорілої землі, тисячі заживо спалених диких тварин, колосальні матеріальні збитки, задіяні значні людські та технічні ресурси... Такими є наслідки безглуздого спалювання сухостою з початку року!
- Вогонь знищує все живе.
- Гине флора, дикі та свійські тварини, комахи й птахи, які низько гніздяться. Хтось згорає живцем, а хтось задихається від диму. Тварини не встигають втекти від пожежі.
- Через випалювання трави гине корисна мікрофлора, що бере участь у важливих біологічних процесах, а також змінюється структура ґрунту. Він перестає бути родючим і відновиться лише за 5–6 років.
- Під час горіння сухостою в повітря виділяються небезпечні речовини. Це може спричинити головний біль, кашель, подразнення очей, запалення слизової оболонки носа й
гортані, а згодом навіть призвести до онкологічних захворювань.
- За певних погодних умов маленький підпал може швидко перетворитися на масштабну пожежу, перекинутися на будинки й стати причиною загибелі худоби та навіть людей.
Крім цього нагадуємо, що спалювання сухої рослинності згідно статті 77-1 КУпАП тягне за собою накладення штрафу:
- на громадян - від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3 060 грн до 6 120 грн)
- на посадових осіб - від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 15 300 грн до 21 420 грн).
Не випалюйте суху рослинність (траву, післяжнивні залишки, бадилля, стерню, тощо)!
Вибирайте альтернативні способи утилізації сухостою.
Вараське районне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області