Дата: 28.04.2023 11:09

18 квітня 2023 року Уряд ухвалив Постанову № 339 «Деякі питання захисту осіб, в тому числі дітей, депортованих або примусово переміщених у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації проти України». Проєкт Постанови розроблено командою Мінреінтеграції.

Постановою затверджено Порядок створення, ведення та доступу до відомостей Єдиного реєстру депортованих осіб.

Так, міністерствам, центральним і місцевим органам влади, головам обласних військових адміністрацій доручено щомісяця подавати до Національного інформаційного бюро (НІБ) інформацію про депортованих осіб. Саме цей орган

відповідатиме за збір і внесення таких даних до реєстру.

Відповідно до Постанови НІБ також:

– забезпечуватиме обмін інформацією з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста, Центральним агентством з розшуку й іншими міжнародними організаціями;

– представлятиме інтереси депортованих дітей, в тому числі дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, з метою захисту їхніх прав та інтересів;

– надаватиме Міністерству закордонних справ (МЗС) усю необхідну інформацію для розшуку та повернення таких осіб.

На МЗС покладено завдання забезпечити широку взаємодію в цих питаннях із міжнародними організаціями.

Нагадуємо, не будьте байдужі, якщо ви маєте певну інформацію про зниклу людину чи дитину, повідомте про це невідкладно. Можливо саме ваші свідчення допоможуть знайти людину і повернути її додому.

На зображенні може бути: 1 особа та дитина