ГРИП ТА ГРВІ СИМПТОМИ ТА ПРОФІЛАКТИКА

Дата: 27.02.2023 16:55

Грип викликають віруси грипу 3-х видів: А, В, С. Найважчий перебіг захворювання, що викликаний вірусом грипу А, трохи легше — В. Щороку віруси грипу А та В мутують, викликаючи епідемії. З цієї причини вакцини від сезонного грипу містять тільки антигени вірусів грипу А та В.

Причиною інших ГРВІ, що викликають грипоподібні захворювання людини, можуть бути респіраторно синцитіальний вірус, метапневмовірус людини, віруси парагрипу 1-4, коронавіруси, риновіруси, аденовіруси та інші.

Всі перераховані вище віруси викликають захворювання верхніх і нижніх дихальних шляхів у осіб будь-якого віку, але найважчий перебіг грипу та ГРВІ у людей з групи підвищеного ризику

РИЗИК ВАЖКОГО ПЕРЕБІГУ ГРИПУ ТА ГРВІ ВИЩЕ

у вагітних

у дітей до 5 років

у літніх людей, віком 65 років і старше

при наявності хронічних хвороб (ожиріння, цукровий діабет, захворювання серцево-судинної системи) або з ослабленою імунною системою

СИМПТОМИ ГРИПУ ТА ГРВІ

підвищення температури тіла

інтоксикація: озноб, підвищена пітливість, головний біль, запаморочення, ломота в м’язах

кашель, відчуття дискомфорту в грудях

почервоніння та біль в горлі

нежить та закладеність носа, чхання

гіперемія кон’юнктиви (почервоніння слизової оболонки очей)

ПРОФІЛАКТИКА ГРИПУ ТА ГРВІ

Уникайте спілкування з людьми, у яких є ознаки захворювання: нежить, чхання, кашель, підвищена температура тіла

При контакті з хворим членом сім’ї користуйтеся маскою

У період епідеміологічного стану з грипу та ГРВІ не відвідуйте місця масового скупчення людей або, по можливості, скоротіть час перебування в таких місцях.

Дотримуйтесь правил особистої гігієни, ретельно і часто мийте руки з милом, використовуйте вологі серветки для

Частіше проводьте вологе прибирання і провітрювання приміщень

Більше проводьте часу на свіжому повітрі

На зображенні може бути: у приміщенні