Як не допустити пожежі в побуті – рекомендації рятувальників

Дата: 10.01.2023 10:04

З початку нового року в Україні сталося 838 пожеж!

Основні причини пожеж: порушення правил улаштування та експлуатації лектрообладнання, пічного опалення, а також необережне поводження з вогнем.

Крім цього, пожежі у приватному секторі часто виникають через перенавантаження електромережі. Відтак рятувальники закликають громадян неухильно дотримуватися правил

пожежної безпеки під час відключень електроенергії.

Кожній пожежі можна запобігти, якщо знати та дотримуватися правил, які написані з багаторічного досвіду та основі реальних випадків, коли вогонь не лише знищував майно, а й

забирав життя.

ОСНОВНІ ПЕРЕДУМОВИ ДО ВИНИКНЕННЯ ПОЖЕЖ У ПОБУТІ

1. Необережне поводження з вогнем.

2. Несправність і недогляд за пічним чи газовим опаленням.

3. Несправність електропроводки та електрообладнання.

4. Перевантаження електромережі від одночасного вмикання потужних побутових приладів.

5. Зберігання в квартирах, будинках, гаражах, дачних будиночках легкозаймистих та горючих речовин.

6. Паління у приміщеннях.

7. Недогляд за дітьми.

ФАКТОРИ, ЩО ЗБІЛЬШУЮТЬ ВІРОГІДНІСТЬ ПОШИРЕННЯ ПОЖЕЖІ ТА ПРИЗВОДЯТЬ ДО ЗБІЛЬШЕННЯ ЗБИТКІВ

1. Захаращеність приміщень та виходів з них.

2. Використання в приміщеннях конструкцій, дверей, меблів, килимів із горючих матеріалів.

3. Наявність грат на вікнах і дверях.

4. Розміщення помешкань на верхніх поверхах.

5. Відсутність запасного виходу з будівлі.

ПОРАДИ:

1. Слідкуйте за станом ваших печей, димоходів, електропроводки і електроприладів.

2. Не вмикайте декілька приладів в одну розетку. Розетки повинні бути розміщені в легкодоступних місцях.

3. Виходячи з дому, не залишайте включеними електроприлади, газові плити чи печі.

4. Не залишайте без нагляду дітей, не дозволяйте їм гратися сірниками та іншими займистими речовинами.

5. Покиньте палити!

6. Не бійтеся перебільшити небезпеку. Куди небезпечніше її недооцінити. Будьте уважними і обережними, але ніколи не панікуйте. У разі виникнення пожежі дійте розсудливо та швидко.

Будьте відповідальними! Бережіть себе, оточуючих та майно!

Вараське районне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області

Немає опису світлини.