Святкуй безпечно – застереження рятувальників

Дата: 23.12.2022 09:35

Скоро новорічні свята, але у всіх нас – українців, настрій зовсім не святковий. Адже його разом зі спокійним мирним життям вкрала росія.

Масові гуляння не на часі, коли від російських ракет гинуть наші мирні громадяни. Але життя триває! І ми знаємо, що дехто з вас не уявляє зустріч нового 2023 року без ялинки.

Щиро сподіваємося, що ви відповідально віднеслися до вибору зеленої красуні, адже саме в передноворічний час під сокирами зникають не окремі сосни та ялини, а цілі квартали лісу. А потім, після свят, їх викинуть на смітник.

Закликаємо підтримувати новорічні традиції без шкоди нашому багатству - прекрасній українській природі:

Купуйте сертифіковані ялинки! Це дає гарантію, що на виручені гроші працівники лісгоспів будуть садити нові дерева.

На заміну живої оберіть штучну зелену красуню. Більшість із них не поступаються своєю красою.

Придбайте ялину у вазоні для подальшого висадження.

Дотримуйтесь таких правил під час встановлення новорічної ялинки:

– розміщуйте ялинку на стійкій основі так, щоб гілки не торкалися до стін і стелі та були на безпечній відстані від електроприладів;

– не встановлюйте ялинку на високій підставці (стілець, журнальний столик тощо);

– поставте стовбур ялинки у відро з мокрим піском і час від часу зволожуйте його;

– на ялинку забороняється встановлювати свічки, бенгальські вогні, прикрашати її легкозаймистими матеріалами;

– не використовуйте несправні або саморобні електрогірлянди;

– ні в якому разі не запалюйте біля ялинки бенгальські вогні, інші піротехнічні вироби;

пам’ятайте: використовувати в приміщенні піротехніку заборонено;

– діти можуть перебувати біля ялинки з увімкненою гірляндою тільки у присутності дорослих, вимикайте її, коли виходите з кімнати;

– із метою запобігання виникненню пожежі можна обробити ялинку спеціальним вогнестійким розчином.

Пам’ятайте, що новорічна ялинка може бути не лише святковою, але й небезпечною, і лише при дотриманні цих простих правил Ви зможете подарувати безпечне свято собі та

своїй родині!

Вараське районне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області