ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ОФОРМЛЕННЯ СУБСИДІЇ

Дата: 29.09.2022 09:53

Субсидії у 2022 році можуть оформляти:

- сім'ї, у яких плата за житлово-комунальні послуги більше визначеного для них обов’язкового платежу;

- власники будинку чи орендарі, які сплачують рахунки за комунальні послуги;

- неповнолітні діти-сироти, які залишилися без батьків (в цьому випадку заяву оформлює опікун);

- внутрішньо переміщені особи, які винаймають житло за договором оренди.

Субсидія може покривати:

- абонентське обслуговування комунальних послуг;

житлово-комунальні послуги;

- витрати на комунальні послуги в житловому кооперативі;

витрати на управління багатоквартирним будинком, в якому створено ОСББ;

- придбання рідкого та твердопаливного пічного побутового палива чи скрапленого газу (один раз на рік і лише в тому випадку, якщо на житло не оформлена жодна інша субсидія, яка покриває рахунки за тепло).

Для оформлення житлової субсидії звертаються до таких органів:

- управління соціального захисту в громаді;

- ЦНАП

- Онлайн через портал Дія.

Документи, які подаються для оформлення субсидії:

- заява про призначення житлової субсидії;

- декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням субсидії;

- довідка про доходи (якщо у декларації зазначені певні доходи, однак інформація про них відсутня у ПФУ та ДФС);

- договір про винайм житла (за наявності);

- документи, які можуть підтвердити непроживання особи за місцем реєстрації (у разі потреби).

Зміни, про які повинен повідомити громадянин, якому призначена субсидія:

- змінився склад осіб, які зареєстровані у житловому приміщенні, та їх соціальний статус;

- перелік отримуваних послуг;

- набуття права власності на будь-які транспортні засоби (крім мопеда, причепа) або на житлове приміщення в селищі міського типу чи місті;

- зміна виконавця послуги;

- здійснення операції з придбання готівкової чи безготівкової іноземної валюти чи банківських металів на суму понад 50 тисяч гривень;

- здійснення одноразової покупки чи набуття права власності на майно, вартістю понад 50 тисяч гривень.

Всі заяви розглядаються в індивідуальному порядку, а тому, якщо доходів громадянина виявляється достатньо, щоб сплачувати комунальні платежі самостійно, в нарахуванні субсидії можуть відмовити.

Двічі на рік абонентам проводиться перерахунок. На опалювальний і неопалювальний сезон субсидії розраховують окремо.

Опалювальний сезон триває від 1 жовтня до 30 квітня. А неопалювальний - від 1 травня до 30 вересня.

Перерахунок субсидій на опалювальний сезон 2022 року відбудеться в жовтні, тому що для розрахування субсидії потрібно отримати ще певні відомості.

А саме:

- доходи осіб від ПФУ та Державної податкової служби;

- розмір внесків і платежів від виконавців комунальних послуг;

- ціни і тарифи на житлово-комунальні послуги.

На зображенні може бути: гроші та текст