ЯК ОТРИМАТИ КОМПЕНСАЦІЮ ЗА «ПАКУНОК МАЛЮКА» НА ПЕРІОД ВОЄННОГО СТАНУ

Дата: 14.09.2022 16:21

Кожна сім’я, у якої народилася дитина, має право на отримання одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка". У разі неотримання такої допомоги з незалежних від батьків причин, вони можуть звернутися за грошовою компенсацією вартості натуральної.

Потрібно звернутись до органу місцевого самоврядування (ЦНАП).

Для оформлення подати наступні документи:

заява

копія свідоцтва про народження дитини;

довідка з пологового будинку про неотримання натуральної допомоги «пакунок малюка»;

копія рішення про встановлення опіки, про влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя або до дитячого будинку сімейного типу, або прийомної сім’ї (для опікунів, патронатних вихователів, прийомних сімей або дитячих будинків сімейного типу);

рахунок з Банку.

Подати заяву для отримання грошової компенсації «пакунок малюка» можна онлайн, заповнивши заяву особисто одним із батьків на порталі «Дія», (вкладка єМалятко за посиланням: https://diia.gov.ua/services/yemalyatko).

Міністерство соціальної політики спростило механізм отримання сім’ями при народженні дитини грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» в умовах воєнного стану (Постанова КМУ від 05.03.2022 № 204 «Про особливості призначення та використання грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» на період введення воєнного стану»), а саме:

грошову компенсацію «пакунку малюка» дозволено витрачати не лише на дитячі, а на будь- які необхідні товари та послуги;

обмеження зняті на використання грошової компенсації на весь період воєнного стану та один місяць після його завершення;

скасовано вимогу, що гроші потрібно обов’язково витрачати протягом 12 місяців;

перерахування грошової компенсації отримувачам може здійснюватися на будь-який рахунок, відкритий в АТ КБ «ПриватБанк».

Розмір грошової компенсації “пакунку малюка” із 1 липня 2022 року становить 6 603 гривні.

Немає опису світлини.