У Вараському районі під час збору лісових ягід жінку вкусила гадюка

Дата: 03.08.2022 09:48

29 липня до реанімаційного відділення Володимирецької багатопрофільної лікарні було госпіталізовано жительку с. Воронки, Вараського району, 1990 року народження, яку під час

збирання лісових ягід вкусила гадюка. Стан потерпілої наразі оцінюється середньої важкості.

У зв’язку з цим рятувальники Держслужби з надзвичайних ситуацій закликають громадян краю бути вкрай обережними та уважними під час відвідування лісових масивів. Вирушаючи до

лісу необхідно ретельно підбирати одяг та взуття, а саме головне ніколи не залишатися наодинці та мати при собі мобільний телефон, щоб у випадку біди викликати швидку медичну допомогу, або Службу порятунку. Адже після укусу людини змією до надання ефективної медичної допомоги відлік часу вимірюється хвилинами.

Щоб убезпечити себе від «зміїної» небезпеки дотримуйтесь простих правил:

- у “зміїній” місцевості носіть щільне високе взуття;

- варто мати із собою палицю, щоб нею у ділянках, де є густі кущі, пошарудіти та перевірити, чи немає небезпеки;

- при зборі грибів чи ягід уважно оглядайте територію навколо, щоб вашу простягнуту руку не вкусила отруйна змія;

- обов’язково прислухайтеся: як правило змії «шиплять», якщо відчувають небезпеку, цим вони видають своє місцезнаходження;

- не намагайтеся упіймати гадюку, або взагалі будь-яку змію;

- якщо побачили змію, то не треба в жодному разі старатися відкинути її рукою чи ногою, а краще її просто обійти.

- при організації пікніка огляньте території і примніть високу траву довгою палицею;

- вирушаючи на сімейний пікнік, або риболовлю не полінуйтесь провести бесіду з дітьми.

Пам’ятайте, що взагалі поведінка більшості гадюк не є агресивною. Вони попереджають про своє знаходження близько від жертви, і втікають, якщо є куди. Укус відбувається лише тоді, коли людина, або наступила на змію, або зачепила її, чи придавила чимось. Тому потрібно бути просто уважними і обережними, щоб їх не «потурбувати» і вони вас також не чіпатимуть.

Начальник ВОППЗ та ЦЗ Вараського РУ ГУ ДСНС України у Рівненській області

А.МУРАВИНЕЦЬ