Купання в холодній воді може призвести до холодового шоку

Дата: 08.06.2022 09:58

Незважаючи на дощі, температура повітря поступово підвищується, прогрівається вода в озерах і річках. Окремі любителі, не дочекавшись спекотної погоди, коли вода вже достатньо тепла для купання, почали купатись. Але слід пам’ятати, що багато нещасних випадків з людьми на воді

припадає на ранній період купання по причині холодового шоку.

Холодовий шок (гостре охолодження тіла) наступає, коли людина потрапляє в холодну воду.

При цьому вона не може поворухнути руками і ногами, в неї розладнується дихання і вона тоне у воді мовчки, без крику про допомогу і без спроби врятуватись.

Причиною холодового шоку може бути:

- раптове переохолодження тіла перегрітого на сонці;

- переляк;

- попадання холодної води на слизисту оболонку верхніх дихальних шляхів, що викликає спазм гортані, припинення дихання і роботи серця.

Тривале перебування у холодній воді може привести до утоплення і без розвитку холодовог шоку, а внаслідок переохолодження організму.

З метою запобігання нещасних випадків потрібно суворо дотримуватись правил поведінки на воді:

- купатись слід починати при температурі повітря +22?С і води +18?С. Для дітей температура повітря і води повинна бути вище на 2 С.

- не заходьте у воду спітнілим і розгаряченим.

- перед зануренням у воду змочіть лице і плечі.

- у воді активно рухайтесь, плавайте.

- контролюйте своє самопочуття. При перших ознаках переохолодження вийдіть із води і виконайте декілька фізичних вправ.

- пам’ятайте, що переохолодженню тіла сприяє алкогольне сп’яніння.

ГРОМАДЯНИ! ОСТЕРІГАЙТЕСЬ ХОЛОДНОЇ ВОДИ!

НЕ ДОПУСКАЙТЕ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ОРГАНІЗМУ.

ДОТРИМУЙТЕСЬ ПРАВИЛ КУПАННЯ.

Начальник відділу ОППЗ та ЦЗ Вараського РУ ГУ ДСНС України у Рівненській області

А.МУРАВИНЕЦЬ

На зображенні може бути: текст