Бережіть екосистеми від пожеж — дотримуйтеся правил пожежної безпеки!

Дата: 26.05.2022 10:57

З початку 2022 року на території Вараського району зафіксовано 26 пожеж в природних екосистемах, в тому числі і 3 лісові пожежі. Вогнем знищено понад 100 га. екосистем.

З метою недопущення пожеж в природних екосистемах, рятувальники Вараського районного управління закликають громадян не допускати спалювання сухостою на полях

та присадибних ділянках, підпалів сухої рослинності, лісових насаджень.

Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають значного збитку державі та навколишньому середовищу, можуть спричинити пожежі будівель, знищити лінії електромереж, лісові насадження, тощо.

Пам’ятайте, наслідком таких дій є не лише шкода довкіллю, яка карається законом, але й травмування, або смерть людей.

Випалювання сухої трави та очерету може призвести до масштабних пожеж, завдати непомірних збитків природі. Трагічними наслідки можуть бути й для людей – вогонь з

відкритої території перекидається на присадибні ділянки, будинки. Особливо збільшується кількість такого роду пожеж у літній період.

Щоб уникнути пожежі в екосистемах, забороняється:

– створювати смітники та спалювати відходи;

– розводити багаття у лісі та лісопосадках;

– палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники та недопалки;

– залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;

– спалювати стерню та рослинні залишки на сільськогосподарських полях;

– дозволяти дітям бавитися із сірниками та запальничками.

Також наголошуємо, що на період дії воєнного стану населенню заборонено відвідування лісів Вараського району, а також в’їзд до них транспортних засобів та іншої техніки. Про це йдеться в наказі Вараської районної військової адміністрації № 13 від 24.03.2022 року.

Зверніть увагу, якщо ви помітили загорання в лісах, на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101». Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків!

Вараське районне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області

На зображенні може бути: текст «HE допустть пожеж y екосистемах служба порятунку вкотре нагаду краянам про заборону самовльного випалювання сухоі трави та очерету, спалюван смеття! пам'ятайте ак д? злочинними, адже призводять до непоправних насл взявши до рук срники, зупинться!!! збережить довклля для майбутн поколёнь, не рудьте байдужими до життя здоров'я ближних людей! служба порятунку рвненщини»