РЕФОРМА ОСВІТИ ГРОМАДИ ТРИВАЄ

Дата: 18.05.2022 09:49

28 вересня 2017 року вступив в дію Закон України «Про освіту», який визначив основні напрямки реформування, насамперед, повної загальної середньої освіти. У відповідності до Закону України  повна загальна середня освіта має три рівні освіти:

початкова освіта тривалістю чотири роки;

базова середня освіта тривалістю п’ять років;

профільна середня освіта тривалістю три роки.

Початкова, базова середня і профільна середня освіта можуть здобуватися в окремих закладах освіти або у структурних підрозділах однієї юридичної особи (закладу освіти).

Типи закладів освіти, що забезпечують здобуття загальної середньої освіти:

початкова школа - заклад освіти I ступеня, що забезпечує початкову освіту;

гімназія - заклад середньої освіти II ступеня, що забезпечує базову середню освіту;

ліцей - заклад середньої освіти III ступеня, що забезпечує профільну середню освіту.

Прикінцевими положеннями  законодавчого акту зазначено, що  переоформлення установчих документів закладів освіти з метою приведення їх у відповідність із цим Законом здійснюється протягом п’яти років з дня набрання чинності цим Законом. Тому у Полицькій територіальній громаді повинна пройти процедура зміни типу і назв навчальних закладів до 28.09.2022 року.

Найближчим часом будуть прийняті рішення сесії «Про зміну типу та перейменування закладів загальної середньої освіти комунальної власності Полицької територіальної громади»:

-    Полицький ЗЗСО І-ІІІ ступенів в Полицький ліцей;;

-   Балаховицький НВК "ЗЗСО І-ІІІ ступенів - ЗДО" на Балаховицьку гімназію ;

-   Ромейківський НВК "ЗЗСО І-ІІІ ступенів" в Ромейківський ліцей. (за певних об'єктивних причин в даному заладі відбудеться тимчасово лише перейменування);

Наразі триває робота  щодо підготовки та затвердження статутів  закладів освіти.