15 ТРАВНЯ ВІДЗНАЧАЄТЬСЯ ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ

Дата: 15.05.2022 12:23

У цей день ми вшановуємо пам'ять мільйонів наших співвітчизників, які стали жертвами тоталітарного режиму. Ми згадуємо кожного знищеного каральною системою, в'язня ГУЛАГу,  позбавленого  батьківського дому і висланого  на чужину.

Тоді винищувалися не лише справді "інакомислячі", але й люди, які  чимось були неугодні владі. Серед них були державні службовці, лікарі та вчителі, діячі науки та культури, воєначальники, керівники підприємств і цілих галузей господарства...

Сотнями тисяч потрапляли до в'язниць і так званих виправно-трудових таборів абсолютно безневинні - за обмовами та брехливими доносами.

Коса репресій якщо й не косила потерпілих на смерть, то присуджувала  їм величезні терміни позбавлення волі - до двадцяти п'яти років включно, із конфіскацією майна та наступною поразкою в елементарних цивільних правах.

Справа відновлення справедливості стосовно жертв репресій є святою.

Сторонніх немає.

Ми зобов’язані вічно берегти пам’ять про наші великі жертви, знати їхні причини і дбати, щоб минулі трагедії ніколи  не повторилися на нашій землі.

Сільський голова
Микола ОЗЕРУГА