Полицька громада

Рівненська область, Вараський район

ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЯ НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ ВІДПОВІДНО ДО СТАТТІ 135 СІМЕЙНОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ.

Дата: 15.02.2022 17:23
Кількість переглядів: 309

     Державна реєстрація народження дитини проводиться з одночасним визначенням її походження та присвоєнням їй прізвища, власного імені та по батькові.

Походження дитини визначається відповідно до Сімейного кодексу України.

Відповідно до ч.1 ст.135 Сімейного кодексу України, при народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини при державній реєстрації народження провадиться за прізвищем та громадянством матері, ім'я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою.

Мати зобов’язана невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану.

Державна реєстрація народження дитини у випадку передбаченому ч.1 ст. 135 Сімейного кодексу України проводиться за місцем народження дитини або за місцем проживання матері.

Якщо державна реєстрація народження дитини проводиться за місцем проживання матері, то за її бажанням місцем народження дитини в актовому записі про народження може бути визначене фактичне місце її народження або місце проживання матері. Під час державної реєстрації народження дитини за місцем її народження в актовому записі вказується фактичне місце народження.

Для державної реєстрації народження відповідно до ч.1 ст.135 Сімейного кодексу України подаються заява про державну реєстрацію народження, а також документ, які підтверджує факт народження, паспорт громадянина України, паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства заявника, та посвідка на постійне чи тимчасове проживання або інший документ, що підтверджує законність перебування іноземця чи особи без громадянства на території України. Якщо документ, що посвідчує особу матері, з поважних причин не може бути пред'явлений, то орган державної реєстрації актів цивільного стану не вправі відмовити в державній реєстрації народження дитини. Дані про громадянство матері в актовому записі про народження та свідоцтві не заповнюються. Надалі ці дані можуть бути доповнені відповідно до законодавства, яке регулює порядок внесення змін до актових записів цивільного стану.

Заява про державну реєстрацію народження формується та реєструється за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян. На заяві заявник, за умови відсутності зауважень до відомостей, зазначених у ній, проставляє власний підпис.

Державна реєстрація народження відповідно до ч.1 ст.135 Сімейного кодексу України може також проводитися за заявою в електронній формі в межах комплексної послуги «єМалятко», що подається через портал «Дія» матір’ю дитини, яку ідентифіковано шляхом використання кваліфікованого електронного підпису, який дає можливість однозначно ідентифікувати заявника.

Власне ім'я дитини, народженої жінкою, яка не перебуває у шлюбі, у разі відсутності добровільного визнання батьківства визначається матір'ю дитини. По батькові дитини, народженої жінкою, яка не перебуває у шлюбі, за умови, що батьківство щодо дитини не визнано, визначається за власним іменем особи, яку мати дитини назвала її батьком.

Разом із свідоцтвом про народження дитини відділом державної реєстрації актів цивільного стану видається витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до ч.1 ст.135 Сімейного кодексу України.

У тих випадках, коли мати, яка не перебуває у шлюбі з батьком дитини, померла або місце її проживання чи перебування невідоме, а батьківство не встановлено, державна реєстрація народження дитини проводиться за письмовою заявою уповноваженого представника закладу охорони здоров'я, в якому народилась дитина, родичів, уповноваженого представника адміністрації дитячого закладу, в якому перебуває дитина, інших осіб.

Варто пам’ятати, якщо дитина народилася до спливу десяти місяців від дня припинення шлюбу (смерті, розірвання шлюбу) або визнання його недійсним, державна реєстрація народження дитини проводиться у тому ж порядку, що і державна реєстрація народження дитини, батьки якої перебувають між собою у шлюбі.

Немає опису світлини.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь