Як убезпечити себе при загрозі перебоїв електропостачання

Дата: 24.01.2022 19:16

Синоптики Українського гідрометцентру завжди завчасно попереджають про зміну погодних умов та їх ускладнення, що можуть призвести до порушення руху транспорту на окремих ділянках доріг (вулиць), порушення електропостачання тощо. Зокрема, через сильні пориви вітру та спрацювання систем захисту, трапляється відключення об’єктів електричних мереж та порушується електропостачання населених пунктів. Також погодні умови можуть призвести до падіння дерев на лінії електропередач. Як діяти у такому випадку та як запобігти надзвичайним подіям в таких умовах розповідають рятувальники.

Так, у разі оголошення штормового попередження про сильні пориви вітру (15-20 м/с та більше), необхідно дотримуватись наступних порад:

- за можливості, сховайтеся в найближчому приміщенні або природному укритті;

- на вулиці тримайтеся подалі від рекламних щитів, ліній електропередачі, навісних конструкцій будівель, малих архітектурних форм;

- уникайте перебування поблизу великих дерев, особливо тополь, а також не паркуйте поруч із ними автотранспорт.

Також слід дотримуватись правил електробезпеки:

- не наближайтеся та не торкайтеся обірваних ліній електропередач;

- не намагайтеся самостійно відновити електропостачання;

- у разі виявлення обірваного проводу повітряної лінії електропередачі не підходьте до нього ближче ніж на 8 м та повідомте диспетчера обленерго (телефони диспетчерів написані на розподільних щитах, силових шафах, трансформаторних підстанціях).

Рятувальники оперативно реагують на усі виклики, пов'язані із ліквідацією наслідків ускладнення погодних умов і нагадують, що до відновлення електропостачання залучаються бригади обленерго.

Для того, щоб корисні поради завжди були під рукою, ДСНС підготувала тематичні пам'ятки, які можна роздрукувати.

Вараське районне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області