ДО УВАГИ ЛЮБИТЕЛІВ ЗИМОВОЇ РИБОЛОВЛІ! ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ЛЬОДУ.

Дата: 13.01.2022 11:19

Тим, хто є прихильником зимового підлідного лову риби, слід твердо пам’ятати, що таке дозвілля потребує особливо суворого дотримання правил безпеки – небезпеку їхнього ігнорування доводить гіркий досвід не самих щасливих рибалок:

– не можна просвердлювати багато лунок поряд одна з одною;

– не слід збиратися великими групами на одному місці;

– не ловіть рибу поруч з вимоїнами чи ополонками та дуже далеко від берега;

– завжди майте під рукою міцну мотузку довжиною 12-15 метрів;

– тримайте поруч з лункою дошку, велику гілку або навіть накачані автокамери.

Що робити, якщо ви все ж таки провалилися під кригу?

Слід широко розкинути руки по краях льодового пролому, намагаючись зачепитися за міцний край льоду та утримувати тіло у більш-менш горизонтальному положенні. Дійте рішуче і не лякайтеся.

Пам’ятайте: паніка – не найкращий помічник!

Намагайтеся без різких рухів вибратися на лід, не обламувати краї ополонки, а наповзаючи грудьми на кригу і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Вибравшись з ополонки, відкотіться від неї, а потім, не встаючи, повзіть в той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду вами вже перевірена. Незважаючи на те, що вода і холод будуть вас підштовхувати побігти, аби зігрітися, зберігайте обережність до самого берега, а тоді вже – хутко до теплого приміщення!

Якщо хтось на ваших очах провалився під лід, негайно повідомте його і оточуючих, що йдете йому на допомогу. Підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них до пролому.

Наближатися до ополонки слід тільки повзком, широко розставивши при цьому руки. Не підповзайте до самого краю ополонки, інакше у воді опиняться вже двоє. Необхідно за 3-4 метра кинути людині, що провалилися, мотузку, шарф, ремінь або подати дошку, міцну жердину.

Якщо ви не один, візьміть один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і обережно рухайтеся до пролому. Дійте рішуче і швидко – людина у крижаній воді з кожною хвилиною втрачає силу і здатність триматися на поверхні.

Подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і повзіть разом з ним з небезпечної зони, утримуючи його від бажання підвестися і бігти. Потім укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, зніміть мокрий одяг, розітріть тіло, перевдягніть в сухий одяг і дайте гарячого чаю.

ПАМ’ЯТАЙТЕ:

відправлятися на замерзлу водойму поодинці вкрай небезпечно!

Боятися льоду не треба – необхідно лише розумно поводити себе на льоду.

Ваша безпека – в обачності і обережності.

На зображенні може бути: текст