Як правильно встановити новорічну ялинку, щоб вона не згоріла?

Дата: 21.12.2021 12:22

Одним із головних атрибутів Новорічних та Різдвяних свят є звичайно ж прикрашена ялинка. В той же час, недотримання елементарних вимог безпеки при її встановленні є причиною виникнення надзвичайних подій, зокрема пожеж під час святкування Нового року.

Саме тому Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається до громадян з проханням дотримуватися таких правил під час встановлення ялинки:

– розміщуйте ялинку на стійкій основі так, щоб гілки не торкалися до стін і стелі та були на безпечній відстані від електроприладів;

– не встановлюйте ялинку на високій підставці (стілець, журнальний столик тощо);

– поставте стовбур ялинки у відро з мокрим піском і час від часу зволожуйте його;

– на ялинку забороняється встановлювати свічки, бенгальські вогні, прикрашати її легкозаймистими матеріалами;

– не використовуйте несправні або саморобні електрогірлянди;

– ні в якому разі не запалюйте біля ялинки бенгальські вогні, інші піротехнічні вироби; пам’ятайте: використовувати в приміщенні піротехніку заборонено;

– діти можуть перебувати біля ялинки з увімкненою гірляндою тільки у присутності дорослих, вимикайте її, коли виходите з кімнати;

– із метою запобігання виникненню пожежі можна обробити ялинку спеціальним вогнестійким розчином.

Пам’ятайте, що новорічна ялинка може бути не лише святковою але й небезпечною, і лише при дотриманні цих простих правил Ви зможете подарувати безпечне свято собі та своїй родині!

Начальник ВОППЗ та ЦЗ Вараського РУ ДСНС України у Рівненській області

А. МУРАВИНЕЦЬ

На зображенні може бути: ялинка та текст «служба порятунку рвненщини чи безпечна ваша ялинка? <<101" щоб ялинка приносила тльки радсть, установлювати треба подал в?д опалювальних приладив джерел вдкритого вогню. при вибори штучной ялинки безпечнише выддати перевагу моделям, яKI мають протипожежн пропитку ця нформация вказуеться на упаковц) Ha ялинку можна встановлювати Ta бенгальськи BoгHi, особливо об еднанн ватним снгом" паперовими грашками. K?MHaTi де стойть ялинка, малята повинн перебувати тльки п»д доглядом дорослих. для прикраси ялинки не можна використовувати несправжн сертиф електричн вироби. пдключення грлянд до мереж повинне виконуватися тльки за допомогою штепсельних зеднань. при виявленн несправност люминаци нагрвання провод миготння лампочок, скриння, вона повинна бути термново вдключена.»