Полицька Територіальна Громада приєднується до флешмобу «Рівненщина проти насильства».

Дата: 08.12.2021 11:08

Передаємо естафету Рокитнівська селищна рада.

Світова статистика свідчить: значна частина населення планети потерпає від побутового насилля. І найгірше, що більшість людей досі вважає це нормою соціальної поведінки.

Статистику домашнього насильства зазвичай важко відслідкувати: вона не є цілісною, а часто просто відсутня.

Байдужість – хвороба, через яку домашнє насильство ввійшло у життя людей, стало тяжким супутником людини від її народження. Рідко хто з нас не був бодай свідком морального чи й фізичного насилля. Ми всі часто чуємо крик по допомогу, ненормативну лексику, розпачливий дитячий плач… На жаль, мало хто наважується стати на захист скривдженого. Звісно, кожен вирішує сам як чинити в такій ситуації. Можна робити вигляд, що нічого не відбувається. Можна увімкнути голосніше телевізор, можна відвернутися, пройти повз, сподіваючись, що на допомогу кинеться хтось інший. Хто має співчуття і людську гідність, якої почасти бракує комусь із нас.

В разі вчинення домашнього насильства можна звернутись:

• 102 до відділу поліції;

• На національну "гарячу лінію" з питань протидії насильству та захисту прав дитини 0 800 500 335 або 116 123 (з мобільного) –безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів будь-яких операторів по всій території України;

• На національну гарячу лінію з питань запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-005, або з мобільного 116-123 вона працює цілодобово;

• До Державного кол-центру з питань запобігання домашньому насильству 1547;

• До Полицького сільського голови, заступника сільського голови, старост

Балаховицького та Ромейківського старостинських округів;

• Координатора з питань реагування на факти вчинення насильства, надання допомоги, консультацій і захисту постраждалим особам

Шепеть Т.С.