Рятувальники закликають громадян дотримуватися правил безпеки під час експлуатації обігрівальних приладів

Дата: 04.10.2021 16:57

З настанням осінньо-зимового пожежонебезпечного періоду все частіше для обігріву помешкань, особливо в сільській місцевості чи дачних масивах використовуються електронагрівальні прилади, або пічне опалення. Але варто пам’ятати, що порушення правил пожежної безпеки під час використання саморобних або несертифікованих обігрівальних приладів може стати причиною не лише виникнення пожежі, а й – загибелі людей. Із зниженням температурних показників в країні рятувальники щодня фіксують випадки загорань, особливо у житловому секторі, які призводять до трагічних наслідків.

З метою попередження виникнення пожеж у житловому секторі, загибелі і травмування людей на них, Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається до громадян з проханням дотримуватися основних правил користування різними обігрівальними приладами.

Під час експлуатації електрообігрівальних приладів слід:

• перед увімкненням обігрівального пристрою переконатись, що він не має механічних ушкоджень;
  • не вмикати одночасно декілька електроприладів у подовжувач, адже електромережа може не витримати перевантаження;
  • не розміщувати обігрівач поблизу легкозаймистих предметів;
  • не накривати радіатор електроприладу та не використовувати обігрівач для сушки одягу;
  • не обігрівати житло газовими, саморобними та несправними електрообігрівачами;
  • не залишати ввімкненими електрообігрівальні пристрої під час виходу з будинку.

Під час експлуатації пічного опалення забороняється:

• залишати печі без догляду, або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;
  • користуватися печами, які мають тріщини;
  • розміщати паливо та інші горючі речовини і матеріали безпосередньо перед топковим отвором;
  • зберігати незагашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев’яній підлозі або горючій підставці;
  • сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;
  • застосовувати для розпалювання легкозаймисті речовини та горючі рідини.

Пам’ятайте, що виконання цих рекомендацій стане гарантією безпеки для Вас та Ваших близьких. У разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером «101».

Вараське районне управління ГУ ДСНС України у Рівненській областіФото без опису