До відома учасників бойових дій та інших осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»!

Дата: 24.09.2021 11:22

До відома учасників бойових дій

ЯК СТЯГНУТИ  ЩОРІЧНУ ГРОШОВУ ДОПОМОГУ ДО 5 ТРАВНЯ

У РОЗМІРАХ, ПЕРЕДБАЧЕНИХ ЗАКОНОМ

Сарненський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги повідомляє, що розміри щорічної разової грошової допомоги до 5 травня, яку Ви отримуєте, не відповідають вимогам чинного законодавства.

Така допомога у 2021 році виплачується згідно з постановою КМУ № 325 від 08.04.2021, проте мала б бути виплачена у значно більших розмірах, визначених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (з урахуванням Рішення Конституційного суду України від 27.02.2020).

До прикладу, учасники бойових дій (в т.ч. атовці, афганці) в 2021 році отримали 1491 грн., а повинні були отримати 8845 грн.; інваліди війни ІІІ групи отримали 3391 грн., а мали б одержати - 12383 грн.

Іншим шляхом, аніж в судовому порядку, захистити порушені права неможливо, адже органи, які нараховують та виплачують таку допомогу, в добровільному порядку відмовляються нараховувати її у розмірах, передбачених Законом.

Відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу»  Ви маєте право на  безоплатне складення документів процесуального характеру, тому для підготовки позовних заяв до суду Вам необхідно звернутися до найближчої точки доступу до безоплатної правової допомоги, а саме, в:

• Сарненський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги: м. Сарни, вул. Суворова, 8, 1-ий поверх – навпроти Ощадбанку», тел.(03655) 2-22-22, моб. (067) 856 74 35;
  • Березнівське бюро правової допомоги: м. Березне, вул. Київська, 10А,

тел. (03653) 5-34-44, моб. (068) 567 55 73;

• Володимирецьке бюро правової допомоги: смт.Володимирець, вул.Соборна, 20,  тел. (03634) 2-58-08, моб. (068) 091 88 85;
  • Дубровицьке бюро правової допомоги: м.Дубровиця, вул. Воробинська, 4,

тел. (03658) 2-00-06, моб. (097) 520 51 85;

• Рокитнівське бюро правової допомоги: смт.Рокитне, вул.Незалежності,21

тел. (03635) 2-30-03, моб. (050) 966 89 95

Звертаючись до нас, для підготовки позовної заяви до суду, Вам необхідно мати:

• паспорт;
  • ідентифікаційний код;
  • посвідчення, що підтверджує Ваш статус;
  • виписку з банку або довідку з поштового відділення (в залежності від того, яким способом Ви отримали кошти) про розмір одержаної щорічної грошової допомоги до 5 травня, як учасникам бойових дій, ветеранам війни тощо.

Бажано, мати з собою по 3 примірники копій вказаних документів – це значно прискорить підготовку позовних заяв.

Важливо, що учасники бойових дій звільнені від сплати судового збору, тому, захищаючи свої порушені права, Ви не несете жодних витрат, окрім поштових (по відправці позовної заяви до суду).

ВАРТО ЗВЕРНУТИ  УВАГУ, що строки позовної давності для звернення до суду – 6 місяців з дня одержання коштів. Тому для тих осіб, які отримали щорічну разову допомогу в травні 2021 року, кінцевим терміном подачі позову може бути відповідна дата листопада 2021 року. Тому зволікати із зверненням за безоплатною правовою допомогою не варто!Фото без опису  Фото без опису Фото без опису