ЯК НЕ ДОПУСТИТИ ПОЖЕЖІ В ПОБУТІ? РЕКОМЕНДАЦІЇ РЯТУВАЛЬНИКІВ

Дата: 23.06.2021 15:35

Щороку в Україні фіксується близько 100 тисяч пожеж. Жодного дня в році немає, коли б десь не виникала пожежа. Неконтрольований вогонь не лише знищує майно громадян, будівлі та споруди, техніку, лісові масиви, а й забирає життя…

Вараське районне управління Головного управління ДСНС України у Рівненській області інформує, що з початку 2021 року на території Вараського району було зареєстровано 63 пожежі. Вогнем пошкоджено, або знищено 62 будівлі та споруди, 8 одиниць транспорту, 8 т. кормів, а прямі збитки сягають майже 5,88 млн. грн., побічні – 11,94 млн. грн. Майже всі пожежі сталися у житловому секторі. Загиблих на пожежах на щастя не було, проте 2 осіб отримали травми.

Причини пожеж цього річ були різноманітні. Це і порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електромережі та пічного опалення, і необережне поводження з вогнем та необережність при курінні, і дитячі пустощі з вогнем, і розряд блискавки.

Зважаючи на літню пору року в цей період зазвичай частішають випадки пожеж від необережного поводження з вогнем та, що характерно для літніх канікул, – пожежі від пустощів дітей з вогнем.

Зважаючи на невтішну статистику з пожежами та їх наслідками, фахівці Державної служби України з надзвичайних ситуацій вкотре звертаються до громадян з проханням неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки. Розповідайте дітям про небезпеку, яку приховує у собі вогонь. Дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань. Зокрема:

– не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;

– слідкуйте за станом та справністю електромережі;

– у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, тощо;

– намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;

– не паліть у ліжку, особливо у стані алкогольного сп’яніння.

Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.

Пам’ятайте: майже кожній пожежі можна запобігти! Виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.

В тому ж разі, коли пожежа сталася, негайно телефонуйте в Службу порятунку за номером «101» !

Вараське РУ ГУ ДСНС України у Рівненській областіФото без опису