Як не допустити пожежі в побуті? Рекомендації рятувальників
Щороку в Україні фіксується близько 100 тисяч пожеж. Жодного дня в році немає, коли б десь не виникала пожежа. Неконтрольований вогонь не лише знищує майно громадян, будівлі та споруди, техніку, лісові масиви, а й забирає життя…
Вараське районне управління Головного управління ДСНС України у Рівненській області інформує, що з початку 2025 року на території Вараського району вже зареєстровано 156 пожеж.
Вогнем пошкоджено, або знищено 59 будівель та споруд, 9 одиниць транспорту, 14 т. кормів, а збитки сягають понад 55,6 млн. грн. На пожежах було виявлено 3 загиблих громадян, а також 3 особи, з яких 1 дитина, були травмовані.
Причини пожеж бувають різні. Це і порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електромережі та пічного опалення, і необережне поводження з вогнем та необережність при курінні, і дитячі пустощі з вогнем, і розряд блискавки.
Зважаючи на невтішну статистику з пожежами та їх наслідками, вараські рятувальники вкотре звертаються до громадян з проханням неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки. Розповідайте дітям про небезпеку, яку приховує у собі вогонь. Дбайте про належний
протипожежний стан власних помешкань. Зокрема:
– не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
– слідкуйте за станом та справністю електромережі;
– у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, тощо;
– намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;
– не паліть у ліжку, особливо у стані алкогольного сп’яніння.
Пам’ятайте: майже кожній пожежі можна запобігти! Виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.
В тому ж разі, коли пожежа сталася, негайно телефонуйте в Службу порятунку за номером «101» !
Вараське районне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області