Полицька громада

Рівненська область, Вараський район

Вітряна віспа. Як вберегтись

Дата: 20.02.2025 11:33
Кількість переглядів: 13

    Одним із найпоширеніших інфекційних захворювань серед дітей дошкільного та шкільного віку є вітряна віспа, яку часто називають просто «вітрянкою». Спалахи вітряної віспи у більшості випадків виникають у дитячих дошкільних, освітніх закладах, тощо.

В основному хворіють діти віком від 1 до 14 років.

Вітряна віспа (вітрянка) — це високоінфекційне гостре вірусне захворювання, що переважно вражає дітей.

Збудником є вірус вітряної віспи Varicella-zoster virus. Цей ДНК-вірус нестійкий поза організмом людини, швидко гине від дезінфекційних засобів, а також під дією температури понад 60 °С. Основним джерелом інфекції є хвора людина на вітряну віспу.

Механізм передавання збудника — краплинний. Ймовірність зараження може поширюватися на всіх, хто перебуває у приміщенні. Не виключена можливість передачі збудника вітряної віспи від матері до плоду, що може спричинити вади розвитку дитини , але це трапляється рідко.

Симптоми вітряної віспи - нездужання, втрата апетиту, субфебрильна температура тіла, висипання, тощо. Перші елементи висипу можуть з’явитися за нормальної температури тіла. Висипка локалізується на обличчі, волосистій частині голови, тулубі та кінцівках. Вітряна віспа частково знижує імунітет, у зв’язку з чим можливий розвиток захворювань бактеріальної природи

Захворюваність найчастіше спорадична. Після перенесеної інфекції залишається тривалий імунітет. Повторні захворювання виникають рідко.

Найкращий спосіб захисту від вітряної віспи - зробити щеплення дитині та дотримуватись протиепідемічних заходів (провітрювання приміщень, своєчасне вжиття карантинних заходів в організованих колективах, посилення санітарно-освітньої роботи та дотримання правил особистої гігієни).

При перших проявах симптомів негайно звертайтеся до лікаря.

Самолікування шкодить вашому здоров’ю!

Бережіть своє здоров’я та здоров’я ваших рідних!

На зображенні може бути: 1 особа та текст «Витряна випа як вберегтись? Читай в основн. BİDOMOCTi про хворобу»


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь